Egzamin na RM

Testy z części pisemnej egzaminów na uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego

Zachęcam do sprawdzenia wiedzy w testach z części pisemnej egzaminów na uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego. Dostęp do nich jest zupełnie za darmo i bez żadnych ograniczeń. Nowe testy będą dodawane niezwłocznie po udostępnieniu ich przez organizatorów egzaminu, a archiwalne – w miarę możliwości.

Poniżej zamieszczam również rozwijaną listę aktów prawnych (wraz z odnośnikami do rządowego internetowego systemu aktów prawnych), do których treści pojawiły się pytania na egzaminie pisemnym. Oczywiście, oprócz pytań z tych aktów, w testach pojawiają się również pytania z innych dziedzin, m.in. z metodyki szacowania nieruchomości, podstaw budownictwa itp.

Powyższy wykaz aktów prawnych, z odnośnikami do rządowego internetowego systemu aktów prawnych (ISAP), można również pobrać w postaci gotowego do wydruku pliku PDF.

W związku ze zmianami zachodzącymi w treści aktów prawnych część pytań występujących w testach egzaminacyjnych jest już nieaktualna. Na stronie „Nieaktualne pytania” umieszczam na bieżąco informacje o pytaniach, których podstawy prawne uległy zmianie.

Gdyby pojawiły się jakieś pytania, sugestie, albo w którymś teście zakradł się jakiś błąd lub literówka, to proszę o kontakt lub pozostawienie komentarza.

Życzę owocnej nauki i powodzenia na egzaminie.


UWAGA!

Nowa strona z testami, które pozwolą Ci przygotować się w znacznie krótszym czasie do egzaminu pisemnego jest już dostępna pod adresem


https://rzeczoznawca.infogeotech.pl


Zapraszam do jej odwiedzenia i rozwiązania próbnego testu z ustawy Prawo wodne, w każdym z trzech dostępnych trybów: nauki, sprawdzianu i egzaminu.

30 komentarzy

 1. Roman Tyborowski
  30 sierpnia 2021
  Reply

  Super robota. Dzięki

 2. Mag
  20 października 2021
  Reply

  Dzięki jesteś wielki 🙂

  • 21 października 2021
   Reply

   Dzięki za uznanie 🙂 Cieszę się, że ze strony korzysta coraz więcej osób. To bardzo motywuje do dalszego jej rozwoju.

 3. Kasia
  3 grudnia 2021
  Reply

  Dziękuję. Bardzo pomocna strona. Pozdrawiam 🙂

 4. Ola
  27 grudnia 2021
  Reply

  Bardzo dobra robota

 5. Michał
  11 stycznia 2022
  Reply

  Dziękuję, Aż jestem w szoku, Kawał dobrej roboty

  • 11 stycznia 2022
   Reply

   Dziękuję bardzo. Jestem przekonany, że nowa wersja testów, którą aktualnie przygotowuję, już wkrótce spowoduje jeszcze większy szok 😉

 6. 29 stycznia 2022
  Reply

  Od kiedy znalazłam tę stronę moje życie stało się prostsze 😀.
  Dziękuję za dobrą robotę 💐

  • Dziękuję bardzo za komentarz i cieszę się, że już tylu użytkownikom strona ułatwia życie. A już niedługo życie stanie się jeszcze prostsze… 😉

 7. Dariusz
  5 lutego 2022
  Reply

  Rewelacja.

 8. Przemek
  22 lutego 2022
  Reply

  Panie Krzysztofie kiedy będą dostępne testy w trybie nauki z podaną podstawą prawną odpowiedzi ?

  • 23 lutego 2022
   Reply

   Właśnie importuję opracowane pytania na nową stronę. Wczesny dostęp do testów będzie możliwy od 7 marca, a pełną funkcjonalność strony, po uzupełnieniu i uwzględnieniu zgłoszonych przez użytkowników uwag, błędów i propozycji, przewiduję osiągnąć z końcem marca. O szczegółach poinformuję pod koniec następnego tygodnia na tej stronie, jak również na moich profilach w mediach społecznościowych.

 9. Natalia
  4 marca 2022
  Reply

  A ja mam pytanie czemu w teście z dnia 21 września 3027 w pytaniu 67 jest tylko odpowiedź A.Nie powinna być A I B?

  • Natalia
   4 marca 2022
   Reply

   Chodziło mi oczywiście o date testu z dnia 21 wrzesień 2017

   • Odpowiedź B jest nieprawidłowa, gdyż zgodnie z art. 134 ust. 4 UoGN „Jeżeli przeznaczenie nieruchomości, zgodne z celem wywłaszczenia, powoduje zwiększenie jej wartości, wartość nieruchomości dla celów odszkodowania określa się według alternatywnego sposobu użytkowania wynikającego z tego przeznaczenia.”

 10. Natalia
  5 marca 2022
  Reply

  Dziękuję za pomoc

 11. Natalia
  5 marca 2022
  Reply

  Chociaż juz sama nie wiem jak to powinno być po w pytaniu 23 z 2 grudnia 2021 to juz jest odpowiedź A i B,może ktoś mi wytłumaczyć o co tu chodzi?

  • Sprawdziłem i zarówno w teście na tej stronie, jak również w kluczu odpowiedzi na stronie ministerstwa, prawidłową odpowiedzią na pytanie 23 z testu z 2.12.2021 jest tylko odpowiedź A, czyli tak samo jak w pytaniu 67 z testu z 21.09.2017 r.

 12. Gabriela
  19 kwietnia 2022
  Reply

  Super strona 😃

 13. Marcin
  6 czerwca 2022
  Reply

  Witam. Panie Krzysztofie czy testy z 2022 r. będą dostępne na tej stronie czy stronka będzie nowa? Jest tak mozna prosić o linka🙂

  • 20 czerwca 2022
   Reply

   Testy z 2022 roku pojawią się w tym tygodniu. Prace nad nową stroną z testami są na ukończeniu i planuję jej start na 1 lipca

 14. Angela
  13 czerwca 2022
  Reply

  Witam. Panie Krzysztofie czy nowa strona jest juz dostepna?

 15. Angela
  13 czerwca 2022
  Reply

  Dzien dobry! Panie Krzysztofie czy nowa strona jest juz dostepna?

  • 20 czerwca 2022
   Reply

   Kończę już prace nad nową stroną z testami. Jej start planuję na 1 lipca. Więcej informacji o nowej wersji testów pojawi się wkrótce na tej stronie i na moich profilach w mediach społecznościowych.

 16. Marcin
  29 sierpnia 2023
  Reply

  Witam panie Krzysztofie czy będzie Pan wstawiał jeszcze nowe testy na tą stronę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *