Test z 30.07.2020

Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru (może być więcej niż jedna poprawna odpowiedź – punkt otrzymasz tylko, gdy wskażesz wszystkie poprawne odpowiedzi na pytanie. Nie ma punktów cząstkowych ani punktów ujemnych). Na wypełnienie testu masz 90 minut – dokładnie 1 minuta na jedno pytanie, gdyż pytań w teście też jest 90.
Egzamin pisemny zakończysz pozytywnie, jeżeli zdobędziesz co najmniej 65 punktów.

UWAGA: Odpowiedzi na pytania są zgodne ze stanem prawnym na dzień egzaminu

Kliknij poniższy przycisk aby rozpocząć test.

<– Wróć na stronę wyboru testu

6 komentarzy

 1. Alina
  12 marca 2021
  Reply

  Podoba mi się. W pytaniu 55 popraw stylistykę odpowiedzi i oznaczenie niepoprawnych- ciągle się zastanawiałam, jak zaznaczyłam a jak powinno być. Generalnie bardzo fajna.

  • Dziękuję za uwagę. Co ciekawe taka stylistyka jest oryginalnie w teście. Już poprawiłem treść tego pytania. Wydaje mi się, że o to chodziło jego autorowi.

 2. Natalia
  21 lutego 2022
  Reply

  Jaka w końcu powinna być odpowiedź na pytanie 47?czy juz nie nastąpiła zmiana w prawie?

  • 21 lutego 2022
   Reply

   Pomimo ostatnich zmian w treści ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, pytanie nr 47, jak również wskazana odpowiedź są nadal aktualne.

 3. Natalia
  22 lutego 2022
  Reply

  A możesz mi wtedy wytłumaczyć czemu?;) Jaki to dokładnie zapis?

  • 22 lutego 2022
   Reply

   Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych: Art. 5 ust. 1. „Jeżeli przepisy niniejszej ustawy nie stanowią inaczej, właściwym w sprawach ochrony gruntów rolnych jest starosta, a gruntów leśnych – dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, z wyjątkiem obszarów parków narodowych, gdzie właściwym jest dyrektor parku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *