Test z 24.09.2020

Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru (może być więcej niż jedna poprawna odpowiedź – punkt otrzymasz tylko, gdy wskażesz wszystkie poprawne odpowiedzi na pytanie. Nie ma punktów cząstkowych ani punktów ujemnych). Na wypełnienie testu masz 90 minut – dokładnie 1 minuta na jedno pytanie, gdyż pytań w teście też jest 90.
Egzamin pisemny zakończysz pozytywnie, jeżeli zdobędziesz co najmniej 65 punktów.

UWAGA: Odpowiedzi na pytania są zgodne ze stanem prawnym na dzień egzaminu

Kliknij poniższy przycisk aby rozpocząć test.

<– Wróć na stronę wyboru testu

12 komentarzy

  1. Monika
    12 marca 2021
    Reply

    Zrobiłam kilka testów, aplikacja działa bardzo dobrze. Po ukończeniu testu można podejrzeć odpowiedzi. Polecam 🙂

  2. Alicja
    20 marca 2021
    Reply

    Super sprawa, bardzo przydatne przy powtórkach. Brakuje mi jedynie opcji „zatrzymania czasu”, bo jednak czasem coś się wydarzy i trzeba się na chwilę oderwać od komputera, a czas leci 😉

    • Dziękuję, cieszę się, że strona spełnia oczekiwania. Co do zatrzymywania czasu, to niestety, obecnie nie dam rady tego wprowadzić. Do tworzenia testów używam gotowej aplikacji (tzw. wtyczki), która nie ma opcji zatrzymania czasu, a ja niestety nie znam się na tyle na programowaniu, aby dopisać do niej taką funkcję. Jednak w przyszłości, myślę, że jest to do zrobienia.

  3. Jarek Bart
    24 listopada 2021
    Reply

    Strona jest naprawdę dobra, a testy zamieszcza Pan szybciej jak arslege i ….. nie jest to płatne jak w przypadku ww 🙂 Jedyny mankament to fakt, iż na bieżąco nie widać popełnionego błędu jak to się dzieje u wspomnianych, oraz brak pod pytaniem komentarza z przytoczonymi przepisami regulującymi stan prawny.. Sumując REWELACJA, za co dziękuję w imieniu swoim i innych użytkowników.

    • 24 listopada 2021
      Reply

      Dziękuję za komentarz i pochwały 😉 Tworząc tę stronę postanowiłem, że rozwiązywanie na niej testów będzie przypominało egzamin, stąd też brak informacji o poprawności odpowiedzi po każdym pytaniu. Dziękuję za ten pomysł. Jest to do zrobienia, tylko muszę przeanalizować czy da się to zrobić niewielkim nakładem pracy. W tej chwili widziałbym to w taki sposób, że oprócz „trybu egzaminacyjnego”, jaki jest teraz, zrobiłbym dodatkowy zestaw testów w „trybie nauki”, czyli bez upływającego czasu i ze sprawdzaniem poprawności odpowiedzi po każdym pytaniu.
      Odnośnie do braku podstaw prawnych, pomijając fakt, że nie przewidywałem ich w trybie egzaminacyjnym, to ustalanie ich zajmuje jednak sporo czasu, więc musiałbym publikować nowe testy ze znacznym opóźnieniem, a nie jak obecnie nawet kilka godzin po pojawieniu się pliku na stronie ministerstwa. Jednak w wolnych chwilach ustalam podstawy prawne poszczególnych pytań. Aktualnie mam już ustalone podstawy prawne do około 70% z ponad 8000 pytań, więc za jakiś czas planuję stworzyć zestaw testów z podstawami prawnymi, ale już w nowej formie, umożliwiającej znacznie skuteczniejszą naukę niż teraz. Jednak, z uwagi na czas jaki na to poświęciłem, nie będzie to bezpłatne rozwiązanie lecz jego cena będzie z pewnością atrakcyjna w porównaniu do uzyskiwanych korzyści.

  4. Przemek
    9 grudnia 2021
    Reply

    Panie Krzysztofie nawet jeśli będą opłaty za „tryb nauki”, chętnie zapłacę. Czekam i pozdrawiam

  5. Natalia
    8 marca 2022
    Reply

    47 chyba już juz żadnych materiałów się nie wykazuje?

    • Zgadza się. Zgodnie z nowym rozporządzeniem nie wykazuje się już materiału, z którego wykonany jest budynek.
      Pracując nad nową wersją testów, znalazłem około 350 nieaktualnych już pytań i za jakiś czas oznaczę je odpowiednio także w tych testach. Obecnie, z uwagi na realizację zleceń i finalizowanie prac nad płatną wersją testów, niestety nie mam na to czasu.

  6. Katarzyna
    1 lipca 2022
    Reply

    Super strona!!! Idealna do przygotowań do egzaminu.
    Ale, jeśli mogę prosić o wyjaśnienie pyt 83 – dlaczego tylko odp. a)
    Przecież jeśli umowa jest na ponad dziesięć lat, to dopiero po upływie 10 lat można ją uznać za umowę na czas nieoznaczony. Więc wcześniej nie można jej uznać za umowę na czas nieoznaczony.

    • Dzięki za opinię 🙂 Polecam wypróbować moją nową stronę z testami https://rzeczoznawca.infogeotech.pl , dzięki której cały materiał z egzaminów od 2008 r. można opanować, rozwiązując tylko około 2600 pytań, czyli odpowiednik zawartości 3 lat testów z ministerstwa.
      Co do pytania 83, to rzeczywiście odpowiedź B jest dyskusyjna i nie mam pojęcia co autor miał na myśli i jak to uzasadnić. Zgodnie z Art. 661. § 1. Kodeksu cywilnego „Najem zawarty na czas dłuższy niż lat dziesięć poczytuje się po upływie tego terminu za zawarty na czas nieoznaczony.” do 10 lat nie można tej umowy uznać za zawartą na czas nieznaczony a dopiero po 10 latach uznaje się ją zawartą na czas nieoznaczony. Czyli patrząc całościowo na cały okres umowy rzeczywiście wychodzi, że nie można jej uznać za zawartą na czas nieoznaczony.
      To pytanie wystąpiło do tej pory tylko jeden raz, więc tu też nie ma żadnej możliwości sprawdzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *